plagát A3 foto

Pozývame vás na kultúrne a vzdelávacie podujatia určené žiakom a študentom základných a stredných škôl, ale aj širokej verejnosti, ktoré sa uskutočnia v utorok 12. septembra v synagóge.
Aj druhé pokračovanie projektu AHA! Synagóga (Art and Historical Arena!) je spojením histórie a umenia. Zážitkovou formou, prostredníctvom prednášok, hudobného vystúpenia a filmu získate poznatky o ľudovej kultúre a o živote najstarších obyvateľov obce Štiavnik a Hvozdnica.

Program podujatia začne o 9.00 h (tento je určený najmä žiakom a študentom základných a stredných škôl) a o 19.00 h (pre širokú verejnosť) prednáškou Juraja Jakubíka ml. na tému: POZNÁME TRADIČNÚ ĽUDOVÚ KULTÚRU BYTČE A OKOLIA? Ďalej to bude hudobné vystúpenie folklórnej skupiny a ľudovej hudby JAVORNÍČEK z Hvozdnice, a premietanie filmu: AKO TO DOKÁZALI. Dokumentárny film, ktorý zachytáva silné príbehy zo života najstarších obyvateľov obce Štiavnik a Hvozdnica. Réžia a dramaturgia: Juraj Jakubík ml., kamera a strih: Matej Slávik. Vo filme učinkujú: Matúš Gabriška, 1914; Veronika Palková; 1924 Viktor Panáč; 1926; Rozália Bambúchova, 1928; Mária Janíková, 1928; Amália Červencová,1932; Helena Čupcová, 1934; Jozef Minárik, 1938.

Vstup na podujatia je voľný.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Podujatie s podporou Žilinského samosprávneho kraja.